


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Length | 5.9 mm |
| Case Code (Imperial) | 2220 |
| Case Code (Metric) | 5650 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 680 mΩ |
| Depth | 5.3 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Self Resonant Frequency | 8.5 MHz |
| Q Factor | 10 |
| Current Rating | 340 mA |
| DC Resistance (DCR) | 680 mΩ |
| Test Frequency | 2.52 MHz |
| Military Standard | Not |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 10 % |
| Max DC Current | 480 mA |
| DC Current | 480 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Width | 5 mm |
| Shielding | Unshielded |
| Height | 5 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.3 mm |
| Type | Wirewound |
| Ratings | AEC-Q200 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
